Armada Battle

Armada Battle ın Çıkış Hikayesi

 

Gelişim Serüveni

Oyunu yaparken denizcilik ve korsanlık ile ilgili gerçek terimlerin araştırılıp konu ile alakalı birçok hikayeden ilham alındığı aşikardır.
Geliştirici ekibi alanlarında uzman, hızlı, oyuncu ile arasında duygusal bağ kurma yeteneğine sahip kişilerden oluşmuştur.
Armada Battle gibi 7’den 70’e herkese hitap eden online oyunlar üretmeyi amaçlamıştır.

 

Nasıl Oynanır?

– Ücretsiz kayıt olup; indirmeden ve kurmadan oynayabileceğiniz web tabanlı oyundur. Oyuna kayıt olduktan sonra ilk aşamada bir sandal ile okyanuslara açılırsınız.
Başlangıçta herkes belirli bir miktarda zıpkın, zıpkınatar, top ve gülle ile oyuna başlar. Oyunda altın ve daha değerli olan elmas olmak üzere 2 farklı para birimi mevcuttur. Deniz haritasındaki sandıkları toplayarak elmas kazanabilir, deniz canavarlarını öldürerek altın kazanıp geminize ek aksesuarlar satın alabilirsiniz .Sistem gemilerini ve diğer oyuncuları batırarak deneyim puanı ve ödüller kazanırsınız.

 

Hikâye Tabanlı Görevler

Çeşitli hikâyelere sahip görevler, sizden belirli hedeflere ulaşmanızı ister. Hedeflere ulaştığınız takdirde birçok ödül ve bir sonraki seviyeye geçmek için ihtiyacınızın olduğu deneyim puanlarını kazanırsınız.

 

Korsanlık Sınavını Bitir ve Seviye Atla

Bir sonraki seviyeye geçmek için yeterli deneyim puanına ulaştıktan sonra korsanlık sınavına girme imkânınız olur. Korsanlık sınavında sizden birçok zorlu görevin yapılması istenir.
Korsanlık sınavını başarıyla tamamlarsanız bir sonraki seviyeye geçersiniz.

 

Arkadaşlarını Topla ve Armada Kur!

Gerçek hayattaki arkadaşlarınızı toplayıp sayısı 200’e kadar çıkabilen gemilerden meydana gelen deniz donanması anlamındaki Armadanızı oluşturursunuz. Armadanız ile birlikte yeni okyanusları keşfedebilir, deniz haritasında karşılaştığınız başka Armadalara ait savaş adalarını fethedebilirsiniz.

 

Istanbul’a Özel Harita!

Oyunda her seviye için 4 farklı harita bulunuyor. Oyundaki haritaların en önemli özelliği farklı konseptlerde karşınıza çıkan özel haritalar. Örneğin oyuna ilk başladığınızda bulunduğunuz harita Kız Kulesi, Boğaz Köprüsü, Surlar vs. Istanbul’a ait izler taşıyor.

 

Oyun Linki: Armada Battle – Online Korsan ve Denizcilik Oyunu